Royal Parque Ibirapuera Aparthotel

Royal Parque Ibirapuera Aparthotel São Paulo placeras i distriktet Paraíso, inom 10 minuters promenad från baren TasteIT Restaurante. 24-timmars säkerhet, kemtvätt och tvätt samt soldäck, solterrass och utomhusbassäng är tillgängliga.

Kokvrå, strykjärn med strykbräda och soffa finns tillgängliga i rummen på Royal Parque Ibirapuera Aparthotel. Köksredskap, kaffe/tebryggare och kylskåp tillhandahålls i rummen.

Gästerna erbjuds frukost varje dag i baren. En utomhusbassäng och en bastu finns på plats.

Det finns barer och restauranger i närheten.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Royal Parque Ibirapuera Aparthotel São Paulo
Autenticco - Tita Salzano
Mobilpris

Autenticco - Tita Salzano

8.3
Väldigt bra 16 recensioner
491 m från boendet
Flat Lindo Ao Lado Park Ibirapuera Av Paulista Com Garagem 103
Mobilpris

Flat Lindo Ao Lado Park Ibirapuera Av Paulista Com Garagem 103

8.4
Väldigt bra 134 recensioner
540 m från boendet
USD 85 USD 77
per natt
Flat Moderno Aconchegante Mobiliado E Com Sacada Ibirapuera
Mobilpris

Flat Moderno Aconchegante Mobiliado E Com Sacada Ibirapuera

8.6
Fantastiskt 44 recensioner
540 m från boendet
USD 43 USD 39
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    São Paulo-Congonhas flygplats
    7 km

    Tågstationer

    Julio Prestes tågstation
    6 km

    Faciliteter

    Parkering

    • Parkering

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    I rummen

    • Sittgrupp
    • Uteplats
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Strykservice

    Utrustning

    • LCD-TV
    • Radio väckarklocka

    Viktig information

    Incheckning: från 12:00
    Utcheckning: senast 12:00
    Vanliga frågor
    • 🌇
      Är Royal Parque Ibirapuera Aparthotel beläget nära centrum?
      Hotellet är beläget 3 km från centrum.
    • 🍜
      Erbjuder Royal Parque Ibirapuera Aparthotel matställen?
      Gäster kan besöka restaurangen Vila Fiore, som serverar rätter av det brasilianska köket.
    • 🕌
      Vilka populära sevärdheter ligger nära Royal Parque Ibirapuera Aparthotel?
      Närliggande sevärdheter inkluderar Museu de Arte de São Paulo och Museu Herculano Pires de Itaú Numismática, och de kan nås på 25 minuters promenad respektive 15 minuters promenad.
    • 🍹
      Vilka restauranger ligger i närheten av Royal Parque Ibirapuera Aparthotel?
      Bland restaurangerna i närheten finns Assembleia Bar och Flor Do Paraizo.
    • Vilka bekvämligheter finns på Royal Parque Ibirapuera Aparthotel?
      Bland de populäraste bekvämligheterna som erbjuds här finns gratis parkering, bastu och soldäck.
    • Vilka bekvämligheter på rummet erbjuds på Royal Parque Ibirapuera Aparthotel?
      Bekvämligheterna på rummet inkluderar plattskärms-TV med satellitkanaler, te-/kaffebryggare och strykutrustning.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    São Paulo-Congonhas flygplats
    7 km

    Tågstationer

    Julio Prestes tågstation
    6 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Royal Parque Ibirapuera Aparthotel São Paulo

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng